2 Mart 2016 Çarşamba

Özel Gün ve Davet GiysileriMerhaba,

Davetlerde,  düğünlerde ve özel günlerde sizler de benim gibi iki ayağı bir pabuca girenlerden misiniz? Doğrusu böyle zamanları soğukkanlılıkla karşılayıp hemen “şunu giyerim” demek benim için kolay olmamıştır. Bunu yapabilen arkadaşlarım da bir veya ikiyi geçmez açıkçası. Çünkü biz kadınlar genelde hem şık hem de farklı görünmek isteriz. Özellikle özel günlerde, tabiri caizse "Pişti olmak" pek de hoşumuza gitmez. Böylesi özel bir günde bu gibi durumlarla karşılaşmak müthiş moral bozucu olabiliyor gerçekten. Pek başıma geldiğini söyleyemeyeceğim ama bazen renk benzerlikleri bile beni etkileyebiliyor. Neyse..   İşte şimdi sizlere özel davetlerin ille de gelmesini beklemeden fikir alabileceğiniz bir siteden bahsetmek isterim. Gördüğümde model ve fiyatlar beni etkiledi açıkçası, çünkü sizler de  açıkça görebilirsiniz ki, hem modelleriyle hem de fiyatlarıyla kesinlikle değerlendirilebilecek seçenekler var. Ben de bu güzellikleri keşfetmekten hem mutlu oldum hem de fiyatların uygunluğu karşısında şaşırdım. Tam da davet haftasını bekleyip “ne yapacağım ben şimdi” düşüncesine kapılmadan, özel davet günlerini keyifli geçirmek en güzeli hepimiz için.  Sizler de benimle aynı fikirdeyseniz, o halde örneklere birlikte bakalım mı?

Davetlerin olmazsa olmaz renklerine ben pek takılanlardan değilim doğrusunu isterseniz.. Yine de renklerden ziyade davet giysisinin modeli beni çok etkiler. Seçtiğim model kadar, onun benim vücut yapıma uygunluğuna bir parça da olsa dikkat etmeye çalışıyorum! Herşey daha güzel görünmek için:)!.

 

   Aşağıda paylaştığım ilk grup daha masalımsı, yumuşak bir görüntüyü tercih edenler için (1, 2, 3, 4). Renkler bu grupta daha sade  ve göz yormaktan uzak.  1 ve 3 numaralı örnek biraz daha genç kızlara uygun olarak düşündüğüm modeller olsa da, beğenen ve içinde böyle masalsı bir giysi giyme isteği bulunan herkesin tercihi olabilir diye düşünüyorum. 
Özel gece elbisesi, Gece elbisesi, Nişan elbisesi, abiye elbise1-  BURADAN

2-  BURADAN

3-  BURADAN

4-  BURADAN


ve aşağıda paylaştığım daha iddialı renklere gelince; modeller kadar yoğun renkler de sizi etkiliyorsa bu grup (5, 6, 7, 8) size çekici gelebilir. 6. Model daha sade olsa da renk açısından  açık soft renkleri tercih etmeyenlerin kullanabileceği arada bir ton.  Açık konuşmak gerekirse hem şık hem de iddialı rengiyle 8. Model;beni hayran bıraktı.


davet giysisi

5-  BURADAN

6-  BURADAN

7- BURADAN

8- BURADAN   Gösterişten biraz daha uzak, daha sade  fakat şık örnekler isteyenler ise aşağıdaki örnekleri (9, 10, 11, 12) inceleyebilir. Ben de modelleri derlerken; hem sade hem de şıklıktan ödün vermeyen bu örnekleri beğendim.  Özellikle 11 ve 12 günlük yaşamda da fazla abartıya kaçmadan şık bir görüntü elde etmek isteyenler için ve herhangi bir toplantı için de düşünülebilecek örnekler.toplantı giysisi, özel gece giysisi
9-  BURADAN

10- BURADAN

11- BURADAN

12- BURADAN

  Son örnek de şıklığı herkes kadar hakeden Hamile Hanımlar için gelsin, bunu da bonus seçtim. Ben  bu  hamile elbisesinihepsinden çok beğendim diyebilirim. Çok daha fazlasını Aisle Style ın web sayfasında bulabilirsiniz. 

Hamile giysisi, hamile abiye elbise, abiye hamile elbisesi
 
 13- BURADAN

Görseller: http://www.aislestyle.co.uk/

 Herkese güzel günler diliyorum...
 

4 yorum:

 1. 5 numarayı paket alayım lütfen :)))
  Çok zarifler, sabah sabah iyi geldi, sağolasın Handancım :)

  YanıtlaSil
 2. Handan hanım çok şık ve zarif modeller bende 9 numarayı begendim benim göbişi saklarmı dersin ?Ara ara bakıyorum kot ları değerlendirme konusunda hem fikiriz.Tebrikler.

  YanıtlaSil
 3. 2 numara da benim tarzım :) hadi elbise bi şekilde hallolur da saç işi çok zor ben kuaför bulamıyorum :)

  YanıtlaSil
 4. Herbir nasıl güzell renkler cıvıl cıvıl tam davetlere yakışır türdeler hepsine beğenerek baktım cnm.

  YanıtlaSil